Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Vera.

2 posters
YazarMesaj
Vera Chamberlain
rudolf steiner iv. sınıf
rudolf steiner iv. sınıf
Vera Chamberlain

Vera. Empty
MesajKonu: Vera.   Vera. EmptyC.tesi Şub. 09, 2013 9:23 pm

Vera Chamberlain
Örnek RP:
[Okunduktan sonra silinebilirse sevinirim.]

Yağmur sonrası havanın o mis kokusunu içine çekerek Üç Süpürgenin yolunu tuttu. Küçük bir mont ve kot pantolondan başka bir şey giymeye gerek duymamıştı. Hala biraz ıslaklığı üzerinde barındıran bu yola çıkmadan önce önlemini alıp botlarını giymişti. Şimdi parmaksız eldivenli ellerini birbirine sürterek ürkek bir kedi edasında yoluna devam ediyordu. Gryffindor’lu Jaiden Hennessey hakkında söylenenlere bir türlü inanamıyordu. Kızlar yatakhanesinde uyuma numarası yaparken o yakışıklı çocuğun bir sevgilisi olduğuna dair fısıltılara kulak kabartmıştı. Zaten sevgilisinin olmamasına şaşmalıydı asıl, çünkü bu kadar yakışıklı bir çocuk yalnız düşünülemezdi ona göre. Hufflepuff’lı kızlar yatakhanede uyumak yerine bu konuyu fısıldaşmışken Chloe bir türlü o şanslı kızın adını öğrenemeden uyuya kaldığına yanıyordu. Bu duyduğu dedikoduların üzerinden geçen iki gün bile hala bu konuyu düşünmekten kendini alabilmesine yetmemişti. Söz konusu Jaiden olunca akan sular duruyordu ne yazık ki ya da Chloe her zamanki şıp sevdi edasında bu konuya da kafa yormakla meşguldü işte. Ellerini pantolonunun cebine atarak derin düşüncelere dalmak için duraklamış bedenini harekete geçirdi tekrar. O sırada montunun iç cebinden yere düşen asasını görememişti bile. Derken ardında duyduğu hızlı alınıp verilen nefesi ve koşar adımların sesini fark etti. Bir el omzuna dokunuvermiş ve başını aniden arkasına doğru çevirmesine sebep olmuştu.
      “Chloe asan, asanı düşürmüşsün. Yine dalgınsın bakıyorum.”
      “Ah! Laios sen miydin?”
      “Aslında ben Acron!”
      “Hayır! Bi kere senin ergenlik sivilcelerini dikkate alırsak Acron’un suratı daha pürüzsüz, ayrıca senin mizacın onunkine göre daha güleç. Bu sempatik duruşu nerde görsem tanırım. ”

Chloe hızla asasını alıp tekrar cebine yerleştirirken Laios’un suratının ne şekil aldığını fark edememişti. Ama az çok tahmin edebiliyordu. Bu yüzden ona bakmamaya çalışarak sırıttı. Bir iki saniye sonra önlerinden geçen ikiliyi fark ettiğinde gözlerine inanamadı. Jaiden Hennessey sevgilisiyle birlikte Üç Süpürge’ye doğru ilerliyordu. Chloe bu kızın onun sevgilisi olduğuna kesinlikle emin olmuştu Jaiden’ın koluna yapışarak ilerlediğini görünce, ama ne yazık ki kızın yüzünü görememiş sadece saçlarını fark edebilmişti. Bu saçlar ona pek tanıdık gelemese de, gözlerinin önünde aniden beliriveren bu çifte kumru manzarası adeta onu şoke etmişti. Neredeyse daha Üç Süpürge’ye varmayı beklemeden aşna fişna moduna girmişlerdi bile. Yarı şaşkınlık ve yarı kızgınlık içinde ağzını bir karış açtığı anda silkindi ve hemen Laios’un koluna yapıştı. Ne yaptığını çok iyi biliyormuş gibi bir tavır takınmıştı suratına. Laios’a nereye gitmekte olduğunu bile sormadan kolundan tuttuğu gibi onu peşi sıra sürüklemeye başlamıştı. Bu sefer elini onun bileğine kadar indirmiş ve iyice kavramıştı. Sürükleyerek onun bedenini en sonunda Üç Süpürge’nin kapısı önüne getirdiğinde derin bir nefes verdi. “Laios! Senden çok ama çok önemli bir şey istemem gerek. Yani bu benim için çok önemli.” Laios’un bir şey anlamamış surat ifadesine bakarak gülümsedi. “Sevgilim olur musun?” Laios gözlerini şaşkınlık dolu bir ifade ile irileştirmişken, Chloe son söylediği cümleyi bir kere daha hatırlayınca kaşlarını çatmakla yetindi. Eksik söylemiş olduğu bu soruyu Laios bir şey söylemeden toparlamak için ağzını neredeyse bir karış açmıştı telaşla. “A-a b-ben yani bir günlüğüne demek istedim. Rol icabı. Jaiden Hennessey burada ve beni kıskanması gerek. Yani bir nevi bunu yapmak zorundayım gibi bir şey.” Laios net bir cevap vermiş değilken onu yeniden sürüklemeye kararlı olan Chloe hala bileğini bırakmadığı arkadaşını Üç Süpürge’nin içine kadar çekiştirdi. Gözleriyle kendilerine uygun bir mekan ararken Jaiden’ın bulunduğu yere yakın bir masanın boş olduğunu fark etti. Montunu çıkarıp sandalyeye asarak hemen oturdu. Bu kadar hızlı ve coşkulu bir tavırla paranoyaklaşmış derecede hareket eden Chloe, etrafına adeta neşe yerine gariplik saçıyorken bu Chloe’nin umurunda bile değildi. Laios’un gelip gelmemek konusunda tereddüt eder bir hali vardı sanki. Chloe planı uğruna onun duygularını hiçe sayıyor gibi hissetti bir an. Hayır, istediği çok bir şey değil, küçük tatlı bir yalandı aslında. “Laios! Ne duruyorsun orda gelsene.” Elini havaya dikip onu çağırmışken Jaiden’ın karşısında oturan uzun saçlı kızın yüzünü fark etti birden. Bu kızla aynı binadaydı. Onu tanıyordu. “Ah! Lanet olsun!” Başını hemen masasının altına gizlemişti, oysaki masaya kadar ilerlemiş olan Laios’un bu manzarayı gördüğünde ne hale geldiğini bile bilmiyordu. Omzuna dokunan bir el aniden başını kaldırmasına yol açtı. Fakat başını kaldırırken kafasını masaya çarpmış ve acı bir halde ellerini kafasına götürmüştü. Başını ufalarken sessizce ve dişlerinin arasından fısıldadı. “Lanet!” Jaiden ve sevgilisi Chloe’ye bir ‘Merhaba’ demek için bu masaya kadar gelmişlerdi. Ne ara!? Chloe ağzını kapatıp gözlerini her ikisine de dikmekten kendini alamadı. Jaiden kız arkadaşından önce davranıp Chloe’ye seslenmişti meraklı bir tonda.
      “Çok acımıyor değil mi, yani başın?”
      “Aa yok! Hiç acımıyor! Hemen geçti.”
      “Son zamanlarda seni ortalarda göremeyince merak ettim doğrusu. Arkadaşın kim? ”
      “Ha o mu? O Laios. Benim sevgilim!”
      “Vaay! Bir sevgili ha!”

Chloe suratına bir sırıtma daha yerleştirirken Jaiden’ın da kendi kız arkadaşını tanıtmasıyla boğazını ter basmış bir halde bluzunun yakasını çekiştirmeye başlamıştı. İkili ise kaymak biralarının gelmesiyle tekrar masalarına yönelmişken, Chloe gözlerini Laios’un gözlerine çevirdi bu sefer. ”Bana öyle bakma! Sana borcum olsun. Bunun karşılığında ne istersen yaparım. Ne istersen.” Chloe siparişi vermek için elini kaldırdığında hala Jaiden’ın kendisine baktığını düşünmeden duramıyordu. Havaya kalkan elinin titrek halini fark ettiğinde iki kaymak birası isteğini belirttiği anda elini tekrar masaya doğru indirmişti. Gözleri ürkek bir tavırla Laios’u süzmekte iken ona yaptığı bu şeyin ciddi bir oyun olduğunu aklına getirmiyordu bile. Ciddi ve tehlikeli bir oyundu belki de. Şu an Laios’un kalbinde kim gizli onu bile bilmiyordu.

Jordan de Vielmond
rudolf steiner iv. sınıf
rudolf steiner iv. sınıf
Jordan de Vielmond

Vera. Empty
MesajKonu: Geri: Vera.   Vera. EmptyC.tesi Şub. 09, 2013 9:28 pm

ŞEHRE HOŞ GELDİN

Vera Chemberlain, RS IV. Sınıf, ŞÖHRET PUANI; 20.

Vera.
1 sayfadaki 1 sayfası